Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Mažeikiuose organizuojamas tradicinis šventinis bėgimas „Bėgame už laisvę!“. Kartu vyks ir Lietuvos lengvosios atletikos atviras žiemos 10 km bėgimo plentu čempionatas. Šios sporto šakos mėgėjai ir visi norintieji kviečiami paminėti Vasario 16-ąją kartu su bendraminčiais bėgant senamiesčio gatvėmis ar palaikant bėgančiuosius.

Išankstinė registracija į varžybas jau prasidėjo ir tęsis iki vasario 14 d. Vaikams į 200 m ir 1 200 m bėgimą ir neįgaliesiems registracija iki sausio 31 d. – NEMOKAMA. Neįgaliesiems užsiregistravus į bėgimą reikia parašyti laišką organizatoriams el. paštu penki.kalnai@gmail.com. Registruojantis nuo vasario 1 d. registracija mokama.

Bėgimo mėgėjams numatytos tradicinės 4 trasos: vaikams – 200 m, paaugliams – 1 200 m. Suaugusieji gali rinktis įveikti 3,3 km arba 10 km nuotolius. Norintieji galės pasirinkti ir šių metų naujovę – estafetę 3×3,3 km.

Laukiama dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio – renginys įtrauktas į tarptautinį lengvosios atletikos renginių kalendorių.

Visi dalyviai bus apdovanoti išskirtiniais Mažeikių rajoną reprezentuojančiais medaliais. Nugalėtojams ir prizininkams – medaliai ir dovanos. Trims gausiausioms komandoms ir greičiausiai komandai 10 km distancijoje – specialūs prizai.

Renginio išvakarėse Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras tradiciškai pakvies į ekskursiją po Mažeikius mažeikiškius ir iš vakaro atvykusius svečius.

Varžybų dieną laukiantiems apdovanojimų vaikams savo veiklas pristatys ir užsiėmimus organizuos Mažeikių vaikų ir jaunimo daugiafunkcis centras.

Visi bėgimo dalyviai bus vaišinami kareiviška koše ir arbata.

Registracija vykdoma puslapyje www.mazeikiubegimai.lt, visa aktuali informacija https://www.facebook.com/mazeikiubegimai.

Bėgimą organizuoja Mažeikių rajono savivaldybė, Mažeikių bėgikų klubas „Penki kalnai“, VšĮ „Lietuvos bėgimo taurė“.

 

Recommended Posts