Gegužės 10 d. vyko Mažeikių verslininkų asociacijos (MVA) kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) organizuotas verslo bendruomenės susitikimas „Pramonės strategija: galimybės ir spąstai“.

Susirinkusius pasveikino renginio šeimininkas MVA prezidentas Deivydas Vyniautas ir vykdančioji direktorė Renata Glodenienė.

LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius savo pranešime susirinkusiems verslo bendruomenės atstovams dalinosi įžvalgomis apie Lietuvos ekonomikos plėtrai būtinus elementus ir tai, kaip svarbu investuoti į regionus, nesikoncentruojant tik į Vilniaus apskritį.

„Nors Vilniaus regionas generuoja daugiau nei 40 proc. šalies BVP, sostinės sėkmė priklauso nuo talentų iš visų Lietuvos regionų. Kadangi daugiau kaip 40 proc. Vilniaus gyventojų pajamų mokesčio perskirstoma kitiems regionams, pastarieji taip pat investuoja į sostinės talentų augimą. Dažnas jaunas specialistas, studijavęs Vilniuje, nusprendžia ten ir likti, o regionai praranda jaunus žmones, kurie galėtų kurti savo krašte. Regionuose siūlomos kokybiškos gyvenimo sąlygos: modernūs būstai, neužteršta aplinka, gera infrastruktūra, mokyklos vaikams. Tačiau svarbiausia – reikia užtikrinti jaunimui patrauklias darbo vietas, ir tai turi tapti Lietuvos pramonės prioritetu. Regionuose veikianti pramonė turi tapti moderni ir tvari, siūlyti aukštos pridėtinės vertės darbo vietas ir atitikti jaunosios kartos poreikius“,  – pažymėjo LPK prezidentas.

Europos politiką, jos konkurencinį atsilikimą nuo Kinijos ir JAV, taip pat Net Zero Industry Act, susitikime aptarė eurokomisaras Virginijus Sinkevičius ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega.

LPK ekonomistė Eglė Stonkutė skaitė susirinkusiems pristatė, kas laukia į vystymosi spąstus patekusių Lietuvos regionų ir kaip to išvengti.

Šaltinis: www.lpk.lt

Dėkojame Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentui Vidmantui Janulevičiui, eurokomisarui Virginijui Sinkevičiui, Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovui Mariui Vaščegai ir ekonomistei-analitikei Eglei Stonkutei už prasmingą ir naudingą susitikimą su MVA nariais bei diskusijas apie pramonės ateitį Lietuvoje.

Recommended Posts